Drzwi ukryte Devente

Przejawem najnowszej mody minimalistycznego wykończenia wnętrz są drzwi ukryte. Ich ościeżnice są wbudowane w ścianę, dzięki czemu są niewidoczne i jednolite z powierzchnią ściany. Zawiasy zainstalowane są w skrzydło i jego ramę - umożliwia to otwarcie ich pod kątem 180 stopni. Tylko klamka i cienka linia wyznaczająca skrzydło, pozwalają na dostrzeżenie drzwi ukrytych.

  • Dzięki zwiększonej grubości skrzydła, drzwi ukryte tłumią hałas dużo lepiej od pozostałych drzwi wewnętrznych. Posiadają dobrą izolację akustyczną podniesioną do 35dB.
  • Zamalowane lub zatapetowane na kolor sąsiadujących ścian, stają się niemal niewidoczne. Widoczna jedynie jest klamka. Same drzwi zjednoczone są z linią ściany.

Drzwi ukryte można zaaranżować w dowolnym stylu. Świetnie spełniają swoją rolę jako dodatkowe przejście do mniej atrakcyjnych miejsc w domu, na przykład z sypialni do łazienki czy z kuchni do spiżarni. Wtopienie się w ścianę i stworzenie jednorodnej powierzchni poprzez drzwi ukryte pozwala także na optyczne powiększenie wnętrza.