Drzwi zewnętrzne Kielce

Drzwi zewnętrzne Kielce

Drzwi zewnętrzne stanowią najważniejszą ochronę naszego domu czy innych kondygnacji, dlatego ważne jest, aby były wykonane solidnie i z trwałego materiału. Nasza firma współpracuje z najlepszymi producentami na rynku, aby zapewnić wszystkim klientom najwyższą jakość usług i produktów. Jednym z nich jest firma InvestDoor, która w swojej kolekcji posiada wiele modeli drzwi zewnętrznych w Kielcach.

Każde z naszych drzwi zewnętrznych Kielce posiada klasę odporności RC, zgodnie z normą europejską PN-EN 1627.2012, które klasyfikują drzwi tego producenta jako jedne z najbardziej skutecznych drzwi antywłamaniowych. Stanowią również doskonałą ochronę przed zgiełkiem i hałasem, ponieważ są w stanie wyciszyć pomieszczenie nawet o 28dB. InvestDoor w swojej kolekcji posiada drzwi zewnętrzne Kielce:

  • Stalowe,
  • Hybrydowe,
  • Pasywne PASSIV ALU.

Drzwi zewnętrzne

Kolejnym naszym producentem drzwi zewnętrznych  jest firma SETTO, która w swojej ofercie posiada modele drzwi zewnętrznych stalowych, antywłamaniowych i przeciwpożarowych. Wykonane z najwyższej jakości materiału odporne są na działanie wilgoci oraz czynników atmosferycznych, takich jak słońce, mróz, wiatr czy deszcz, co jest niezwykle ważne dla eksploatacji drzwi. Firma ta zapewnia szeroki wybór modeli, dzięki czemu każdy może dopasować wzór drzwi zewnętrznych wybrany do własnych potrzeb i preferencji.

Jak wybrać drzwi wejściowe zewnętrzne?

Najpopularniejsze drzwi wejściowe to drzwi stalowe. Charakteryzują się wysoką trwałością i nie przerażają swoją ceną. Mogą być wykończone na różne sposoby np. okleiną imitującą drewno lub pomalowane farbami. Drzwi wejściowe ze stali mogą też być obite drewnem albo sklejką.

Drzwi z drewna na pewno będą miały wyższą ceną od stalowych czy modułowych. Skrzydła drzwi wejściowych z drewna pokrywa płyta HDF albo wiórowa, ewentualnie sklejka, a ich ościeżnica składa się z klejonki. Mają świetne parametry przenikania ciepła. Drzwi wejściowe aluminiowe wykonane są z profili właśnie z amelinium. Najczęściej wykorzystywane w miejscach i budynkach o publicznej użyteczności. Posiadają doskonałe parametry cieplne. Świetnie wyglądają z przeszkleniem.

Drzwi wejściowe lewe czy prawe?

Na to pytanie nie jest ciężko odpowiedzieć. Wystarczy stanąć przed drzwiami tak, jakbyśmy mieli je otwierać w swoją stronę. Z takiej perspektywy położenie zawiasów po danej stronie decyduje o tym, czy są to drzwi wejściowe prawe, czy lewe. Ta zasada ma zastosowanie przy każdym rodzaju drzwi.

Strona, w którą otwierane są drzwi wejściowe zależy przede wszystkim od przestrzeni wokół oraz uwzględnienie zachowania innych osób, które będą z nich korzystać. Jeśli nic nie zagradza nam przestrzeni w otoczeniu drzwi wejściowych, wtedy można zamontować je w dowolną stronę. Należy zwrócić uwagę na to, gdzie znajduje się włącznik światła. Po otworzeniu drzwi zewnętrznych - nie powinny one zasłaniać włącznika.

Ustawienie drzwi na zewnątrz czy do wewnątrz?

Ze względów bezpieczeństwa drzwi otwiera się do wewnątrz, aby nie przerywać ciągu komunikacyjnego i nie uderzyć przypadkiem kogoś otwierającymi się drzwiami. Jedynie w małych pomieszczeniach lub z łazience (którą zamyka się często na klucz od środka) drzwi montuje się na zewnątrz, ponieważ w tę stronę łatwiej je wyważyć w razie kłopotów.